Wspomnienia

RAALTE HOLANDIA

27 MAJ 2022

Zapewne dla wielu właścicieli zabytkowych motocykli amerykańskich miejsce jak i sama impreza są znane, ale z pewnością niewielu miało okazję osobiście odwiedzić to wydarzenie.

Ja nie ukrywam, iż pomimo że od wielu, wielu lat zajmuję się starymi Indianami i Harleyami po raz pierwszy w tym roku tam się pojawiłem.

Zaopatrzony w listę zakupową i twardą gotówkę wpadłem pomiędzy stragany jak do marketu przed długim weekendem. Plecak w ciągu dwóch godzin był pełen, i zapewne wkrótce bagażnik samochodu też bym zapełnił gdyby nie zmarznięta żona nie chwyciła mnie za ramię.

Środowisko w którym się znalazłem wymarzone: stare z początku ubiegłego wieku nigdy nie remontowane Harleye, Indiany, Excelsiory , pięknie odrestaurowane Hendersony i stoiska pełne oryginalnych części, a to wszystko w otoczeniu niezwykłego Muzeum Motocykli Amerykańskich zasnutego dymem odpalanych maszyn.

Atmosferę pikniku, zlotu tworzyli pasjonaci z całej Europy, nie brakował wśród nich również naszych kolegów z klubu i nie tylko. Dla posiadaczy zabytkowych maszyn jest to jedyna okazja w roku w Europie do poddania swojej maszyny ocenie oryginalności przez komisję AMCA (Antique Motorcycle Club of America) , z czego jak zauważyłem wielu skorzystało.

Opuszczałem to miejsce z poczuciem niedosytu, ale i z postanowieniem, iż za rok przyjadę i spędzę tam dwa dni i bez żony…..

Ryszard Borucki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.