Rozpoczęcie sezonu 2022

ŁĘŻYCE 22.04.2022-24.04.2022

Nie ukrywam, iż na tegoroczne rozpoczecie sezonu czekałem z niecierpliwością tak jak na pierwszą wycieczkę szkolną. Pandemia i zima zrobiła swoje, dalszy brak kontaktu z podobnymi do mnie groził zakupem nowej Hondy. Szykowała się fajna impreza, Prezes Klubu obchodził 60-te urodziny i mieliśmy przejechać drogą setki zakrętów do obiektu Ossówka w Górach Sowich. Zapakowaliśmy mojego Indiana i Arka Harleya Wla na lawetę i w drogę. Gadu , gadu i po 6 -ciu godzinach jesteśmy na miejscu. Tradycyjne oklepywanie na powitanie, ogląd sprzętów i siadamy do biesiady. Fajnie znów było pogadać z kumplami, posłuchać gdzie i co ze starych motocykli pojawiło się w garażach.

W sobotni poranek słońce zapewne chcąc sprawić niespodziankę jubilatowi postanowiło pokazać swoją naturę i wyszło zza chmur. W oparach dymu z kopcących vl-i wspinaliśmy się na strome podjazdy i składaliśmy maszyny w ostrych serpentynach, podążając całą kolumna do celu wycieczki – obiektu Ossówka, będącego częścią kompleksu militarnego z II wojny światowej. Myślę, iż dla wszystkich którzy odwiedzili tą budowle po raz pierwszy zrobiła ona ogromne wrażenie swoja wielkością i tragiczną historią.

Sobotni wieczór należał już tylko do Jubilata, było gromkie sto lat , podarunki, życzenia i wspaniała muzyka Dżemu na żywo. Ryszard promieniał ze szczęścia, otoczony rodziną i przyjaciółmi, nie mógł chyba wyobrazić sobie lepszej 60-ki.

Nie wiem czy są jakieś wróżby mówiące jaki będzie sezon motocyklowy w roku jeśli jego rozpoczęcie jest tak znamienite, przyjmę jednak tezę że jakie rozpoczęcie taki sezon. Nie mogę więc doczekać się kolejnych spotkań i maszyny utrzymuję w ciągłym pogotowiu.

R.B.